Informacje ogólne

Wyzwanie

Około 75% konsumentów częściej kupuje na stronach internetowych w ich własnym języku.1 tak więc, jeśli masz zamiar globalny, mówienie językiem rynku docelowego jest kluczowe dla Twojego sukcesu.

Twój cel

Aby zmaksymalizować zaangażowanie użytkowników, tworząc witrynę, która wygląda, czuje się i czyta lokalnie, ale pakuje wszystkie uderzenia marki i sprzedaży oryginalnej witryny.

Jak to zrobić

Zbierz zespół, aby określić strategię lokalizacji. Jako punkt wyjścia rozważmy te pytania:

W jakich językach mówią klienci, których kierujesz? Rozważmy zmienne. Na przykład kraje takie jak Szwajcaria, Kanada i Republika Południowej Afryki są wielojęzyczne. Języki takie jak Chiński, Arabski, hiszpański i inne mają różne dialekty.

Czy Twój system zarządzania treścią (CMS) obsługuje wiele języków?

Kto zapewni, że zawartość twojej witryny, np. obrazy, symbole, kolory i tekst, będzie odpowiednia dla Twojego rynku?

Czy Twoja witryna jest responsywna dla urządzeń mobilnych?

Tip

Jeśli twój rynek jest dużą społecznością emigrantów, mogą preferować treści w swoim własnym języku z cenami w lokalnej walucie.

Badanie Pitney Bowes ujawnia Międzynarodowe różnice opinii i zachowań na temat tego, jak konsumenci robią zakupy na świecie ↩

2 Zaprojektuj swój interfejs użytkownika (UI) tak, aby był przyjazny dla lokalizacji

Porozmawiaj ze swoim zespołem projektowym o stworzeniu elastycznego interfejsu użytkownika dla wszystkich języków docelowych. Taka konstrukcja powinna pozwolić tłumaczom skupić się na dokładności tłumaczenia. Twój interfejs użytkownika powinien:

Dostosuj zmiany:

Odstępy-np. często niemiecki jest dłuższy niż Angielski, Arabski zajmuje więcej pionowej przestrzeni

Gęstość-np. Tradycyjne Chińskie znaki są szczegółowe, więc użyj czcionki 12 + punktowej

Języki od prawej do lewej - np. arabski, hebrajski, perski

Include:

Możliwość transliteracji-ułatwiaj wprowadzanie dowolnego języka za pomocą narzędzi Google Input.

Tip

Transliteracja polega na zapisywaniu słów lub liter w najbliższych odpowiadających im znakach innego alfabetu. Na przykład nazwa Rosji w cyrylicy, "Россия", jest zwykle transliterowana jako "Rossiya" (jest tłumaczona jako Rosja).

3 Rozwiń swoją witrynę, aby zaspokoić potrzeby i18n

Internacjonalizacja to proces przygotowania do lokalizacji. Zapewnia, że produkty i usługi mogą być łatwo przetłumaczone na lokalne języki i kultury. Jest często skracany do i18n.

Postaraj się, aby Twoja strona była łatwa w użyciu dla wszystkich: klientów i tłumaczy. Najpierw współpracuj z inżynierami, aby zakodować swoją witrynę z myślą o różnych językach i typach treści. Następnie utwórz przewodnik inżynierii lokalizacji. Twoje najlepsze praktyki w zakresie kodowania / inżynierii powinny obejmować:

Przepływ pracy i narzędzia

Upewnij się, że polecenia, przyciski i formularze są łatwe do zrozumienia dla każdej kultury.

Umożliwia użytkownikom konfigurowanie preferencji językowych za pomocą uniwersalnego selektora języka (ULS).

Zapoznaj się z profilami językowymi użytkowników, aby dowiedzieć się, jakimi językami najczęściej posługują się wielojęzyczni użytkownicy.

Obsługa znaków i łańcuchów

Unikaj pokazywania ciągów interfejsu użytkownika przed ich tłumaczeniem.

Przechowuj wszystkie dane w formacie neutralnym dla języka/kraju(np. Unicode dla ciągów znaków).

Biblioteki

Używaj standardowych bibliotek branżowych do formatowania specyficznego dla języka(np. Unicode Common Locale Data repozytorium [CLDR]) dla dat, godzin, stref czasowych, liczb i waluty).

Utwórz międzynarodową bibliotekę identyfikatorów, aby poprawnie reprezentować Języki i regiony (w razie potrzeby).

4 Jak Google indeksuje, indeksuje i serwuje strony internetowe

W prostych słowach, wyszukiwanie w Internecie jest jak szukanie w ogromnej książce z mamutowym indeksem mówiącym dokładnie, gdzie wszystko się znajduje. Tak więc, gdy potencjalny klient wykonuje wyszukiwanie w Google, nasze programy sprawdzają nasz indeks, aby określić najbardziej odpowiednie wyniki wyszukiwania, które mają być im serwowane. Trzy kluczowe procesy to:

Crawling

Indeksowanie to proces, w którym nowe i zaktualizowane strony są dodawane do indeksu Google. Używamy ogromnego zestawu komputerów do pobierania (indeksowania) miliardów stron internetowych. Program wykonujący pobieranie nazywa się Googlebot (znany również jako robot, bot lub pająk). Googlebot wykorzystuje algorytmiczny proces, aby określić, które witryny indeksować, jak często i ile stron pobrać z każdej witryny. Google nie akceptuje płatności za częstsze przeszukiwanie witryny, a strona Wyszukiwania naszej firmy jest oddzielona od naszej usługi Google Ads.

Indeksowanie

Googlebot przetwarza każdą ze stron, które indeksuje, aby skompilować ogromny indeks wszystkich słów, które widzi i ich lokalizację na każdej stronie. Ponadto przetwarzamy informacje zawarte w tagach i atrybutach kluczowych treści, takich jak znaczniki tytułowe i atrybuty ALT. Googlebot może przetwarzać wiele, ale nie wszystkie, typów treści. Na przykład nie możemy przetwarzać zawartości niektórych plików multimedialnych lub dynamicznych stron.

Wyniki serwowania

Gdy użytkownik rozpoczyna wyszukiwanie, nasze maszyny przeszukują indeks pasujących stron i zwracają Najbardziej odpowiednie wyniki. Trafność zależy od ponad 200 czynników, z których jedynym jest PageRank — miara znaczenia strony na podstawie linków przychodzących z innych stron. Każdy link do strony w witrynie z innej witryny dodaje również do PageRank witryny. Ale nie wszystkie linki są równe: Google ciężko pracuje nad identyfikacją linków spamowych i innych praktyk, które negatywnie wpływają na wyniki wyszukiwania. Potężne linki to te podane w oparciu o jakość Twoich treści.

Dowiedz się więcej o SEO na stronie i poza nią

Aby Twoja witryna miała dobrą pozycję w wynikach wyszukiwania, ważne jest, aby upewnić się, że Google może poprawnie indeksować i indeksować Twoją witrynę. Nasze wytyczne dla webmasterów przedstawiają najlepsze praktyki w celu poprawy rankingu witryny.

Funkcje Czy masz na myśli i autouzupełnianie Google mają na celu pomóc użytkownikom zaoszczędzić czas poprzez wyświetlanie powiązanych terminów, typowych błędów pisowni i popularnych zapytań. Słowa kluczowe używane przez te funkcje są automatycznie generowane przez nasze Gąsienice i algorytmy wyszukiwania. Wyświetlamy te prognozy tylko wtedy, gdy uważamy, że mogą one zaoszczędzić czas użytkownika. Jeśli witryna ma dobre miejsce na słowo kluczowe, to dlatego, że algorytmicznie ustaliliśmy, że jej zawartość jest bardziej odpowiednia dla zapytania użytkownika.

5 spraw, aby każda wersja językowa była łatwo wykrywalna

Jeden język, jedna strona

Jeśli oferujesz swoją witrynę w wielu językach, używaj jednego języka dla treści i nawigacji na każdej stronie i unikaj tłumaczeń side-by-side.

Język flagi w adresie URL

Przechowuj zawartość dla każdego języka na osobnych adresach URL i języku znaczników w adresie URL. Na przykład adres URL "www.mysite.com/de /' powie użytkownikowi, że strony są w języku niemieckim.

Cel językowy

Pokaż Google, które języki kierujesz za pomocą meta tagów hreflang lub language. (W HTML, 'href' oznacza 'hypertext reference' i jest używany do kodowania wszystkich linków HTML, podczas gdy' lang ' jest skrótem od języka.)

Dowiedz się więcej o korzystaniu z hreflang

Cross-link

Wyświetl przycisk bramy w prawym górnym rogu wszystkich stron, aby klienci mogli wybrać wybrany region lub język, niezależnie od wersji witryny, na której pierwotnie wylądowali.

Dynamiczna zawartość

Chociaż Google zaleca używanie oddzielnych adresów URL dla treści w różnych językach, dostosowaliśmy je do dynamicznych, spersonalizowanych treści, w których witryna rozpoznaje adres IP użytkownika i automatycznie wyświetla odpowiednią treść i język. Jeśli więc Twoja witryna korzysta z dynamicznej struktury, nie martw się o jej przepisanie. Będzie można go znaleźć w wyszukiwaniach online, a dynamiczni dostawcy treści nie będą w niekorzystnej sytuacji.

Nawyki, których należy unikać:

Boilerplate-tylko tłumaczenie

Nie Tłumacz tylko tekstu boilerplate swojej witryny, zachowując resztę treści w jednym języku(jak to często bywa na stronach zawierających treści generowane przez użytkowników, takich jak fora). Może to powodować negatywne wrażenia użytkownika, jeśli ta sama treść pojawia się wielokrotnie w wynikach wyszukiwania z różnymi językami boilerplate.

Automatyczne tłumaczenie

Automatyczne tłumaczenia nie zawsze mają sens i mogą zaszkodzić klientom percepcji witryny. Zablokuj wyszukiwarkom indeksowanie automatycznie tłumaczonych stron w witrynie za pomocą robotów.txt.

Brak plików cookie

Nie używaj plików cookie ani skryptów do wyświetlania przetłumaczonych wersji strony. Google nie może indeksować tego typu dynamicznych treści, aby poprawnie indeksować zawartość witryny, a użytkownicy mogą nie być w stanie jej zobaczyć.

6 zrozumieć intencje użytkownika

W sercu każdej wyszukiwarki Google znajduje się użytkownik z zamiarem zakupu, cokolwiek to może być — aby znaleźć recenzje, produkty do kupienia, porównania cen-lista jest dość dobrze nieograniczona.

Jednym z najlepszych sposobów, aby dowiedzieć się więcej o intencjach użytkowników, jest spojrzenie na własne analizy marketingowe. Planer słów kluczowych Google Ads pozwala sprawdzić, które słowa kluczowe (nie zapomnij też o wartościowych słowach kluczowych z długim ogonem) są używane do znalezienia Twojej witryny. Analizując je, możesz głębiej zrozumieć, czego szukają odbiorcy Twojej witryny, a następnie opracować strategię treści, aby je spełnić.

Słowa kluczowe o długim ogonie są bardziej specyficznymi frazami 3-5, których używają poszukiwacze, gdy zbliżają się do dokonania zakupu. Na przykład powiedzmy, że ktoś zaczyna szukać terminu "krzesło do jadalni". Po odwiedzeniu różnych stron internetowych, spojrzeniu na style i porównanie zakupów; ponieważ zawężają swoje wybory, mogą zacząć szukać "współczesnego krzesła do jadalni w stylu Eames".

Treści stworzone i dopasowane w ten responsywny sposób natychmiast połączą się z użytkownikiem, co jest skutecznym sposobem na zwiększenie ruchu, kliknięć, potencjalnych klientów, sprzedaży i konwersji.

7 SEO na stronie i poza stroną

Kiedy Google ocenia Twoją witrynę w porównaniu do innych, sprawdzamy dokładnie, za co zajmujesz pozycję (na stronie) i jak wysoką pozycję w wynikach wyszukiwania (poza stroną).

Twoim celem jest umożliwienie Google jasnego zrozumienia, o co chodzi w Twojej witrynie, łatwego indeksowania stron i płynnego poruszania się po jej strukturze i treści, w celu dokładnego uszeregowania jej. Twoim celem jest oczywiście zbudowanie rankingu, zwłaszcza gdy rywalizujesz na poziomie krajowym lub międzynarodowym, ze światem treści online i konkurencji.

SEO na stronie

HbPVHyeha9NtR49Y